Jun 282010
 

Bir zaman evvel, ki bu tarih 2007 yili içerisindedir, Krakow’ dan ayrılıp İstanbul’ a yerleşmeye karar verdim. Yeni aldığım bisikleti de yanımda getirmenin iyi bir fikir olup olmadığını düşünürken, Türkiye’ deki Polonyalıların oluşturduğu bir foruma danıştım durumu:

izaoztan 13.06.07, 07:52
Bisiklet harika birşey ama İstanbul içinde ve etrafında dolaşmak için değil. Şöförlerin %90’ ı trafik kurallarına uymuyor! Ya da en azından edindiğin izlenim bu oluyor. Senin yerinde olsam istanbulda bisiklete binme riskini almazdım, intihar eğilimin varsa durum değişir ;o))))))

angelikastanula 14.06.07, 07:43
Sevgili bayanlar :))

İstanbul’ un kalabalık yollarında bisiklet yüzünden risk almak istemeyeceğimi belirtmem gerekir- ama her gün buralarda bisiklete binen ve tahminen keyif alan insanları da görüyorum:))
Kişisel bir öneri olarak bisiklete adalarda binmeyi önerebilirim – unutulmaz manzaralar eşliğinde bisiklete binmek için harika bir yer.
Kendi bisikletiniz yoksa adadan bisiklet kiralamakda mümkün:))

karcia.akuku 14.06.07, 22:46
Bisikletin burada sanki fakirlik ile ilişkilendirildiği gibi bir izlenim edindim. Araba sürmeyi herkes tarafından onaylanırken bisiklet için aynı şey söz konusu değil. Biraz uğraşıp değiştirmeliyiz… Belki bir gün Hollanda kıvamında bir yer olur bakarsınız.
(Forum üzerindeki cevaplardan kopyalanıp ve çevirisi yapılmıştır. Umarım kimse bu yaptığımın yanlış olduğunu düşünmüyordur- düşünenlerin protesto hakkı saklıdır.)

Edindiğim tüm teşvik bu kadar…
Neyse ki aşırı derecede inatçıyım yoksa şu an bahsedeceğim hiçbir şey olmayacaktı;)

Benzerini bulduk:

 Leave a Reply

(required)

(required)